Zázrak zvaný keratin

Catherine Nail - keratin komplex

Do nehtových studií přichází řada žen, které si stěžují, že jejich přírodní nehty nejsou lesklé, chybí jim elasticita a vitalita. Řada z nich řeší tento civilizační problém nehtovou modeláží. To není nic proti ničemu, ale co když i umělé nehty špatně drží a tvoří se odfouklinky? A co dělat v případě, kdy nehty potřebují důkladnou regeneraci po návštěvě samozvané „nehtařky“ nebo po prodělané nemoci? Komerčně dostupné přípravky a doplňky slibují hotové zázraky, ale ty ne a ne se dostavit. Proč? Základní složku nehtů tvoří keratin a jeho koncentrace a kvalita závisí na způsobu získávání a množství, které je obsaženo v jednotlivých druzích přípravků. Je také velmi důležité, zda jde o keratin získaný přirozeně nebo umělou cestou. Čím vyšší koncentrát, tím větší účinek. Vždy však platí jedno pravidlo – vše, co se aplikuje lokálně, přinese rychlejší výsledky oproti tabletám apod. NAIL KERATIN KOMPLEX CATHERINE je vysokoprocentní koncentrát, který kytuje, zpevňuje a znovu staví přírodní nehet.

Catherine Nail - zázrak zvanyý keratinKeratin (též rohovina) je stavební bílkovina řazená mezi skleroproteiny. Má vláknitou strukturu a je nerozpustný ve vodě. Patří mezi nejhojnější proteiny v epiteliální vrstvě a v buňkách tvoří tzv. intermediární filamenta, která se podílejí na vzniku buněčné kostry. Keratin je základní složkou vlasů, chlupů a také nehtů.

Proces vzniku keratinu v buňkách a vzniku různých (hlavně kožních) struktur bohatých na keratin se nazývá keratinizace čili rohovatění. Díky němu se na povrchu kůže vytváří tvrdá a odolná vrstva, která mimo jiné chrání tělo před infekcí. Pokud je tato vrstva zničena, člověk do 24 hodin umírá následkem ztráty tekutin. V průběhu keratinizace v tzv. keratinocytech ve svrchní vrstvě kůže vzniká velké množství keratinů, ale také involukrinů, lorikrinů a mezibuněčných lipidů. Rohovatějící vrstva neustále odspodu přirůstá a na vnějším povrchu pokožky se odlupuje – na vině jsou lipázy, proteázy a steroid sulfatázy, které rozkládají buněčný obsah i mezi buněčná spojení.

V kosmetickém průmyslu se používá tzv. hydrolyzovaný keratin, který se získává hydrolýzou vlny z ovcí. Získaná jemně žlutá tekutina se používá v šamponech, maskách, kondicionérech, produktech pro konečnou úpravu a v celé řadě produktů pro péči o pleť. Hydrolyzovaný keratin má hydratační, zjemňující a vyhlazující účinky. Přidává se také do vlasové kosmetiky ke snížení statické elektřiny odstraněním povrchového elektrického náboje z vlasů.

Nail Keratin Komplex Catherine je vysokoprocentní koncentrát, který kytuje, zpevňuje a staví přírodní nehet. Řeší veškeré problémy s volným koncem i s nehtovou destičkou. Dostává se do buněčné struktury nehtového lůžka, kde působí na stavbu a skladbu nehtové destičky, která následně profituje z vysoké koncentrace rohoviny, jež se dostává až do nehtového kořene. Je optimálním řešením pro dokonalý systém přilnavosti umělých materiálů a léčbu po nehtových plísních. Účinky jsou patrné již 1 až 2 týdny po první aplikaci. Je však nutné, aby se koncentrát aplikoval pravidelně, denně nejlépe na noc pod volný nehtový konec, do drážek a k nehtovému kořeni. Po aplikaci by se nehty neměly již namáčet.

Možností, jak keratin využít, je několik. Malé 1,5ml ampulky balené v krabičce po pěti jsou určeny pro ty, kdo neřeší příliš zásadní problém, pouze podstoupí měsíční kúru, která je zpravidla dostačující pro běžnou jarní a podzimní regeneraci nehtů. Pro ty, kdo mají zásadnější problém s nehty, a chtějí keratin využít také při vypadávání vlasů nebo na nehty na nohou, je výhodnější 30ml balení v lahvičce s pipetou. Protože Nail Keratin Komplex Catherine obsahuje také 24karátové zlato, je třeba chránit jej před slunečním zářením.

Na závěr bych chtěla říci, že zdravé nehty jsou vizitkou nás všech. A nemusí být prodloužené ani nalakované. Pouze zdravý nehet působí krásně a elegantně. O složení a účinky materiálů, které se v nehtových studiích používají, by se měly zajímat i vaše klientky, a vy byste měly umět vše jim pořádně vysvětlit.