Možná by se mohlo zdát, že vybrat dobré nehtové studio je jednoduché jako vybrat kvalitní restauraci. Zatímco o restauracích máme asi všichni slušné povědomí, o nehtových studiích víme mnohem méně. Jen málokdo má možnost srovnání – a to nemluvíme o evropské úrovni – stačí v rámci většího okresního města. Když se nám v restauraci nebude něco líbit, patrně to dáme najevo obsluze a odejdeme bez větších následků. Možná by se mohlo zdát, že vybrat dobré nehtové studio je jednoduché jako vybrat kvalitní restauraci. Zatímco o restauracích máme asi všichni slušné povědomí, o nehtových studiích víme mnohem méně. Jen málokdo má možnost srovnání – a to nemluvíme o evropské úrovni – stačí v rámci většího okresního města. Když se nám v restauraci nebude něco líbit, patrně to dáme najevo obsluze a odejdeme bez větších následků.

VYŽADUJTE:

  • Hygienu
  • Profesionalitu
  • Produktové znalosti
  • Vzdělání
  • Prostředí hodné 21 století

Co by se mohlo zdát jednoduché v restauraci, v nehtovém studiu na první pohled neodhalíte. A zatímco z restaurace odejdete maximálně mírně rozladěni, ze špatného nehtového studia byste v horším případě mohli odejít s kožní nemocí nebo se zničenými nehty, které můžete léči několik měsíců.

V každém alespoň trochu profesionálním studiu by měla být hygienická stanice, která slouží k uchovávání nástrojů, desinfekcí a sterilizátoru.

Každá zákaznice by měla dostat vlastní pilník, měla by dostat desinfekci na ruce, nástroje by měli být uloženy na samostatném hygienickém tácku a celkové vybavení by nemělo připomínat truhlářskou dílnu, nýbrž kosmetický salon.

Stejně tak, jako Vám v kosmetickém studiu udělají vstupní diagnostiku a dopředu víte, s jakým materiálem Vám Vaše kosmetička ošetření provádí, i v nehtovém studiu by měl být podobný přístup samozřejmostí. Některé zákaznice mnohdy ani netuší, jaký materiál jejich nehtová designérka používá, a naopak ani ona mnohdy neví, jak se vlastně její zákaznice Marcela jmenuje příjmením, zda-li má či nemá nějaké alergie na kosmetické přípravky a podobně. Schválně se při Vaší příští návštěvě v nehtovém studiu trochu kriticky porozhlédněte..

NEPŘEHLÉDNĚTE:

  • Uspořádání pracovního stolu
  • Uložení nástrojů
  • Množství značek v nabídce
  • Délku praxe
  • Opotřebení vybavení

Catherine Nail - jak vybrat nehtové studio (příklad)Při pohledu do některých nehtových studií budete mít pocit, že nevíte, kde jste. Prach na stole, košíčky plné čehosi, blíže nepopsatelná plejáda různých kelímků, stojánky plné špinavých, starých pilníků, opatlaných štětců a pracovní lampa, plná starých otisků po nevytvrzeném gelu. I takto se dají dělat nehty.

Takhle opravdu NE..!