Jaký tvar nehtů je trendy?

Catherine Nail - new style modelage

Není to pouze dokonalá, krásná trendy barva, která udává celosvětový trend Nail Designu. Také forma neboli tvar nehtů a délka se mění. Není tomu sice tak jako u módních odstínů, které se mění každý rok, ale v průměru každé dva až tři roky se celosvětová nálada a vkus koncových zákazníků nehtových studií mění. Postihne je jakási forma strachu, jestli nejsou příliš dlouho stejné. Vzpomínám si, jak mě před třemi lety zaujala Victoria Beckham, ikona módní branže, která udává trend nejen v Evropě a nejen svými nehty. Všimla jsem si titulní strany módního časopisu – krátké nehty, tmavý, jakoby zapudrovaný odstín – nalakovaný jako full look – dokonalý Chanel – Paris.. I dnes jsou tyto „zemité“ tóny s make-up nuancí velice oblíbené, podobně jako pudrové, natur odstíny.

Krátké a přirozené: Ano, Victoria ukázala všem nositelnou formu a úpravu nehtů. Samozřejmě pomalované a přezdobené nehty jsou již out! Ženy preferují a vyhledávají elegantní, zpevněné přírodní nehty. Catherine na toto „nové“ téma zareagovala velmi svižně a uvedla na trh řadu Final gelů, které nyní má již ve svých zásuvkách každá designérka, která jde s trendem. Final gely, světlem schnoucí materiály, které jsou ve srovnání s klasickými materiály pro modeláž výrazně tvrdší . Jako nové, inovativní materiály, ideální pro tenké, přirozené nehty, s poloviční spotřebou a polovičním časem.

Myšlení se změnilo, najednou byly nehty tenoučké a všichni se báli, že se zlomí. Od semináře k semináři, z workshopu na workshop se postupně na celém světě rychle a jednoduše tato technika mezi Nail Designéry stala oblíbenou a vyhledávanou.

catherine Nail - new style modelage starýFinal gely výborně drží, a díky tomu mohou Catherine designéři dělat krásné, tenké nehty, které vypadají přirozeně. French Look nebo full look, ve všem si jsou již pevně jistí. Teď – opět po třech letech, po krátkých nehtech – vyhledávají koncové zákaznice ve studiích opět něco nového. Ale co je vlastně nové? Ptali jsme se našich nail designerů – žádná odpověď. Pouze jediná – „prosím už nic nového, už jsme si zvykli na Final Gely a naše zákaznice jsou spokojené!!!“

Ne, nejsou a nikdy nebudou, protože módní diktát a trendy je budou stále burcovat ke změnám. Nyní začínají zákazníci toužit po delších nehtech, samozřejmě že ne ve „stiletto“ formě. Ta je již také out! Podívejme se tedy mezi regály s módní obuví. Podpatky, stejně tak jako platforma mění svou formu podobně, jako tomu je u nehtů. Dobrý nápad, motivace, které se můžeme držet i my, v oboru nehtového designu.
Ahoj new style! Obuvnický průmysl se vrací do 80-tých let. Vysoké platformy, korkové klínky, široké podpatky. No – a jaká forma nehtů se hodí právě k tomuto trendu? Rovné, hranaté nehty! S přicházejícím new stylem se mění i technika modeláže. Stresový bod se posouvá do horní části nehtové destičky, a technika polování se mění od základu. Již ne kulaté tahy pilníkem, ale spíše rovné ploché tahy.

Postranní linie se nevypilovává, nehty se prodlužují na šablonu pomocí speciálních šablon s „křidélky-„ a pinčují se speciální pinzetou a svorkami. To znamená, že nehty jsou zahnuté – oblé. Tunel hraje důležitou roli a je hlavním detailem. Ve výsledku jsou nehty tenké a působí přirozeně oproti klasické modeláži. Od volného nehtového konce, až po Apex – stresový bod jsou nehty velmi pevné. Technika pilování při zkracování a úpravě formy, ale i úprava celého povrchu pilníkem jsou jedním slovem odlišné. S „rovnou“technikou pilování se dají snadno vytvářet krásné a elegantní formy nehtového konce, který krásně koresponduje s French Look. Nový tvar nehtů působí navíc velmi slušivě!

catherine Nail - new style modelageNew style technika není však nic jednoduchého. Aby nehty vypadali perfektně a hezky, je zapotřebí zvládnout nové techniky, které jsou oproti „starým“ zarytým způsobům, jako když se vrátíme zpět na základní školu. Z vlastní zkušenosti vím, že i opravdoví profesionálové se musí stále učit a trénovat, trénovat a trénovat. Technika pilování je základ! Proto jsme do našeho školícího konceptu zařadili dvoudenní „profi seminář“ pod vedením mistrů z Německa Diany Hattwing a Ralfa Bartsch, kteří trénují po celé Evropě budoucí mistry v této technice. I já jim musím srdečně poděkovat za seminář, kterého jsem se zúčastnila s první naší českou designérkou, v srpnu v německé centrále.

K Final gelům přichází Master Gely Nejde jen o novou techniku pilování. Aby new styl splňoval vše, co od něj očekáváme, musíme použít i nové gely. Nové Master Gely jsou extra tvrdé, husté materiály, podobající se želé. Dá se s nimi tedy snadno stavět, aby materiál na nehty dobře držel formu. Opracování je však stejně komfortní jako u ostatních gelů z rodiny Catherine. Tvrdý gel znamená odolný, ne však neopilovatelný. Po 60-ti sekundách vytvrzování je lze pinčovat. Ti, kdo znají tuto techniku z akrylu, jistě ocení komfort a rychlost práce, a dobře pochopí o čem je zde řeč.

Je důležité také zmínit barevnost a pigmentaci těchto materiálů. Tak zvaný kamuflážní gel má naprosto dokonalý odstín, který nerozeznáte od nehtového lůžka. To znamená, že prodloužené nehtové lůžko, v návaznosti s French Look působí jako dokonalý celek. New style je velmi elegantní a umělecké dílo, které nadchne i zaryté odpůrce dlouhých nehtů. Nový tvar je dobře nositelný a slušivý. Na závěr bych ještě ráda zmínila, že některé triky z této techniky se dají perfektně využít i u Final gelů a klasické francouzské manikúry.
Vyzkoušejte sami, a uvidíte, že se vám takto upravené nehty budou líbit!