Často kladené otázky o umělých nehtech

Catherine Nail - často kladené otázky

Proč často kladené otázky?

Snad každý den prolétne některé ženě hlavou otázka, zda by neměla vyzkoušet gelové nehty. Případně se zamyslí nad tím, zda by nebylo lepší začít navštěvovat zkušenější nehtovou designérku. Nebo si vzpomene, že kolegyně v zaměstnání vedly vzrušenou debatu o nějakém zajímavém postupu při manikúře.
Většina z nás se učí ze svých i cizích chyb a není nic lepšího, než se zeptat, když nevíte. A proto v této sekci najdete dotazy, týkající se gelových nehtů, postupů nehtové modeláže, ale i třeba i francouzské manikúry.

Ptejte se nás

Jste profesionálové a hledáte odborného poradce? Rádi Vám pomůžeme. Pokusíme se pomoci i s Vašimi pochybnostmi v otázce nehtové modeláže. Nevíte, zda chcete gelové nehty nebo jen zpevnit svoje přírodní nehty? Napište nám. Nevíte, kolik času Vám zabere návštěva nehtového studia? Zeptejte se nás. Nevíte, jak poznat kvalitní nehtové studio? I tady pomůžeme.

Může dojít k poškození mých nehtů, pokud se rozhodnu pro nehtovou modeláž?
Je-li nehtová modeláž provedena správně, dochází pouze k jemnému peelingu první vrstvy vlastního nehtu, což je důležité pro stoprocentní přilnavost umělého materiálu. Při následném doplňování je zbrušován už jen již nanesený materiál a část nově narostlého přírodního nehtu, tudíž k dalšímu ztenčování vlastního nehtu a k jeho dalšímu poškozování nedochází.
Jak často se gelové nehty musí doplňovat?
Časové intervaly jsou u každé zákaznice individuální. Všeobecně platí, že by jakákoliv technika měla vydržet cca od 14ti do 28ti dnů, tedy 2-4 týdny. Nejobvyklejší doba jsou 3 týdny. Vhodnou dobu doplnění právě pro Vaše nehty Vám doporučí Vaše nehtová designerka.
Jak poznám, že je u nás nově otevřené nehtové studio kvalitní?
Nemáte-li možnost doporučení, sledujte vybavení studia. Samozřejmostí by měly být certifikáty, schválené provozní řády, desinfekce, vlastní pilníky pro každou zákaznici, přívody vody, sterilizátor. Vedení kartotéky, používání hygienických rukavic a zákaznicky orientovaný směr nehtových designérek není podmínkou, ale profesionalitě nehtového studia přidá. Nehtová designérka by pak měla mít dostatečnou praxi, případně odpovědného vedoucího, který na její práci dohlíží..
Jak dlouho trvá nehtová modeláž?
Počítejte, že v nehtovém studiu strávíte cca od 1 do 2 h. Konkrétní čas je závislý na Vámi požadovaném stylu nehtové modeláže, zda-li si přejete např. french look či color look. Ještě déle může trvat např. i rozsáhlejší zdobení.
Je možné gelové nehty sundat?
Ano. Buď požádejte svou nehtovou designérku o odstranění, případně nechte materiál přirozeně odrůst, pouze zkracujte jeho délku (pilováním). Nikdy neodstraňujte nehty strháváním, či okusováním.
Jak se starat o vlastní nehty po odstranění gelových nehtů?
Vašim nehtům bude po odstranění umělého materiálu „zima“. Zvyknete si na jejich pevnost a odolnost, podobně, jako je jistý rozdíl mezi natuženými a nalakovanými vlasy. Nehty tedy budou pocitově tenší. Nehty je tedy vhodné po celou dobu jejich dorůstání vyživovat např. laky k tomu určenými, případně používat zpevňující laky. Doporučujeme aufbaulack, diamant lak nebo antiaging basi. Nehty udržujte co nejkratší, předejdete tím jejich lámání a zatrhávání. Na nehtovou kůžičku je vhodné používat olejíček, nehet vyživujte nehtovým keratin komlexem. Toto pravidlo platí pouze v případě, že jste navštívila profesionální studio a nosila na svých nehtech certifikované materiály.
Zjistila jsem, že jsem těhotná. Musím gelové nehty sundat?
Gratulujeme! Gelové nehty těhotenství nevadí. V zásadě se pro Vás nic nemění, pokud Vy sama nebudete mít potřebu nehty na čas sundat, např. z čistě morálního důvodu. Jediné, co Vás může v této době potkat je problém s přilnavostí. Některé zákaznice mají vlivem hormonů po dobu těhotenství, případně v době porodu či šestinedělí s vlasy, nehty či pletí problémy.
Dokážu si nehtovou modeláž udělat sama doma?
Dnešní doba plná nakupování po internetu a boj o zákazníka umožňuje zakoupení sad, které slibují provedení nehtové modeláže i tímto způsobem. Pokud jste šikovná a znáte-li technologický postup právě Vámi koupeného materiálu, pak tomu nic nebrání, ale počítejte s tím, že výsledek nebude nikterak valný, pokud nejste opravdovým talentem o boha. Pozor však na následky špatného provedení a strávený čas!
Jak poznám, že moje nehtová designérka používá nekvalitní materiál?
Nehtová modeláž Vám s největší pravděpodobností nebude držet, problémy se projeví již v prvním týdnu po jejím provedení. Stejný problém může vzniknout i v opačném případě, kdy je použitý materiál kvalitní, ale nehtová designérka nemá dostatečnou praxi, případně nebyla proškolena. V horším případě toto zjistíte po čase, kdy Vaše nehty mohou být agresivním materiálem trvale poškozeny. Vyžadujte certifikaci ISO ,TÜF a CE.
Jak poznám dobrou nehtovou designérku?
Nejlepším ukazatelem je v tuto chvíli doporučení , úroveň studia a vybavení.
Jaký je rozdíl mezi akrylovými a gelovými nehty??
V obou případech hovoříme o nehtové modeláži, rozdíl je pouze v technologickém postupu a použítém materiálu. Akrylové nehty jsou tvrdší a pro jejich vytvoření není zapotřebí UV lampy. Při jejich opracovávání je zapotřebí větší opatrnosti a šetrnosti především s pilníkem či frézou. Čistě akrylový materiál nelze zakončit vysokým leskem. Gelové nehty jsou vytvrzovány v UV lampě, materiál je měkčí a lépe zpracovatelnější. Obě dvě techniky mohou být maximálně krásné, pokud jsou provedeny zkušeným nehtovým designérem.
Koušu si vlastní nehty? Budu kousat i gelové?
S největší pravděpodobností ano. V tomto případě jde především o psychickou nerovnováhu. Pokud nad Vámi ale vyhraje finanční a estetická motivace, může být nehtová modeláž i řešením tohoto problému.
Doporučujete po nějaké době nehtovou modeláž odstranit, nechat nehty odpočinout?
Doplňování nehtové modeláže je vždy prováděno na nově dorostlou část nehtu, tudíž není potřeba nechávat nehty odpočívat. Výživu nehtu můžete i v průběhu nehtové modeláže zajistit např. pomocí olejíčku či nehtového keratinu. Úplné odstranění gelových nehtů není nutná v případě, že je nehtová modeláž prováděna tak jak má. V případě, že by opakovaně docházelo k odchlipování či upadávání nehtů, nehet byl velmi oslaben, případně by se pod nehty objevily i jiné problémy (např. nehtová mykóza a pod.), je jejich rychlé odstranění nezbytné.
Jaká je normální cena za nové gelové nehty a doplnění?
Nelze říct, jaká je normální cena za tyto služby. Vždy záleží především na tom, jaký materiál nehtová designérka používá, jaké služby Vám může s ohledem na svou praxi nabídnout, co požadujete Vy sama. Fakticky je možné říci, že nehtové studio, které poskytuje své služby na úrovni, tedy při zachování veškerých pravidel nezbytných pro provoz nehtového studia, bude mít částku za poskytnutí těchto služeb vyšší. Při rozhodování je dobré mít na paměti, že za kvalitu se platí.